Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Dinamo zyrtarizon një sulmues, firmos me lojtarin 22-vjeçar

Dinamo e sezonit të ri po merr formë gjithnjë e më shumë teksa organika e trajnerit Luigi Di Biagio është duke u kompletuar ditë pas dite. Së fundmi, Dinamo ka zyrtarizuar marrëveshjen me sulmuesin Baton Zabergja.

Ky i fundit vjen nga radhët e Gjilanit dhe për herë të parë do të provojë një eksperiencë në Superiore. Në sezonin e fundit me gjilanasit, Zabërgja shënoi pesë gola në 33 ndeshje ndërsa 22-vjeçari ishte pjesë e skuadrës nga Kosova edhe në dy ndeshjet europiane duke regjistruar një asist.

Lexo edhe: 

Zabërgja ishte pjesë e Dinamos edhe në fazën përgatitore që u zhvillua në Itali duke fituar besimin e trajnerit Luigi Di Biagio. E tashmë sulmuesi do të nisë edhe zyrtarisht aventurën me Dinamon.

Njoftimi i Dinamos: 

Mirë se vjen Baton Zabërgja!

Zabërgja iu bashkua ekipit në fazën përgatitore që u zhvillua në Itali, ndërsa tani është zyrtarisht pjesë e Dinamos për sezonin e ri.

22-vjeçari që është edhe kontigjent i përfaqësueses së Kosovës, vjen pas eksperiencës me skuadrën e Gjilanit, ndërsa më herët ka luajtur edhe me Drenicën dhe Vushtrinë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...