Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Dino Zoff: Portierët, protagonistë të këtij Botërori! Bounou është më i miri

Mandatory Credit: Photo by Alessandro Serrano'/Agf/Shutterstock (5678995a) Dino Zoff Claudio Ranieri receives Bearzot prize, Head Office of Coni, Rome, Italy - 09 May 2016

Për ish-portierin e Italisë, Dino Zoff kjo Kupë Bote ka shfaqur protagonistë portierët.

“Kush është portieri më i mirë në këtë Botëror? Deri më tani Bounou ka lënë një përshtypje të mirë për mua, ai ka dhënë një kontribut shumë të dukshëm. Surpriza e Marokut është ndikuar shumë nga ai.”-tha ai në një intervistë të dhënë së fundmi.

Duke komentuar në veçanti Bounou të Marokut dhe Livakovic të Kroacisë, lojtari më i vjetër që ka fituar një një Kupë Bote, më saktësisht atë të 1982, kohë në të cilën ishte 40-vjeç, theksoi se portieri në këto turne është vendimtar.

“E fituam Kampionatin Evropian falë Donnarumma. Në këto kontekste, kur bëhet fjalë për penalltitë, portieri mund të japë një kontribut themelor. Kush është favorit për suksesin final? Franca më duket në formë të mirë.”-tha ai

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...