Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Disfata e rëndë në derbi, Milan kërkon “shpëtim” te Ibrahimovic

Milan pësoi një disfatë të rëndë në derbi ndaj Interit teksa u mposhtën me shifrat 5-1. Një rezultat që mund të ndikojë shumë në vazhdimësinë e kuqezinjve përgjatë këtij sezoni sidomos kur ndeshja e radhës vjen shpejt, madje bëhet fjalë për një përballje europiane si ajo ndaj Newcastle në Champions League.

Për të evituar të papritur dhe një “shok” të ekipit në fushë, në Milanello qendrën sportive të Milanit është rikthyer Zlatan Ibrahimovic. Impakti i sulmuesit te kuqezinjtë vijon të mbetet shumë i fortë me suedezin që ka mbajtur edhe një fjalim para skuadrës në përpjekje për të rikthyer sërish frymën pozitive në grupin e trajnerit Stefano Pioli.

Ndërkohë, vizita e Ibrahimovic në Milanello është trajtuar me humor edhe nga faqja e njohur në Itali, “Gli Autogol”.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...