Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Disfata në kampionat, Behrami analizon Milanin: Gabuan në merkato

MILAN, ITALY - 2021/04/18: Brahim Diaz of AC Milan and Valon Behrami of Genoa CFC in action during the 2020/21 Italian Serie A football match between AC Milan and Genoa CFC at the Giuseppe Meazza Stadium. Final score; AC Milan 2:1 Genoa CFC. (Photo by Fabrizio Carabelli/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Milan ia doli me sukses të kualifikohej në çerekfinalen e Champions League, mirëpo në Serie A situata nuk është edhe aq në favorin e kuqezinjve. Në tre ndeshjet e fundit, Milan ka humbur dy dhe ka barazuar një duke u renditur vetëm në vendin e katërt.

Së fundmi, të besuarit e trajnerit Stefano Pioli u mposhtën me shifrat 3-1 ndaj Udineses teksa një ish-i friulianëve si Valon Behrami thekson se Milan në këtë sezon gaboi që në merkato. Ish-mesfushori me origjinë shqiptare e njeh mirë kampionatin italiane teksa për DAZN shtoi se kuqezinjtë nuk ia dolën të mbanin presionin e të qenurit favoritë për titullin në Serie A.

Lexo edhe:

“Skuadra nuk pati ndihmë nga merkato e verës. Lojtarët e afruar ishin një “bast”. Në fakt, te Milan e kishin bërë diçka të tillë një vit më parë, por në atë moment ekipi nuk u nis si favorit dhe nuk kishte shumë presion. Këtë sezon ishte ndryshe sepse Milan zbriti në fushë si kampion dhe lojtarët e rinjë nuk e mbajtën si duhet presionin”, u shpreh Behrami.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...