Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Disfata nuk i bën përshtypje, Enrique: Pse duhet të shqetësohem? Skuadra është përmirësuar

Paris Saint-Germain u befasua në shtëpi në ndeshjen e javës së pestë në Ligue 1, teksa parizienët u mposhtën nga Nice me shifrat 2-3. Të besuarit e trajnerit Luis Enrique vijojnë me “vesin” e lënies së pikëve në këto javë të para të kampionatit, megjithatë për teknikun spanjoll nuk ka nevojë për ta konsideruar këtë situatë si alarmante. Përkundrazi, pas kësaj disfate, Luis Enrique u shpreh se pavarësisht rezultatit, është i kënaqur me lojën e skuadrës në fushë.

Lexoni edhe:

“Jam shumë i lumtur me performancën e skuadrës, e them me të vërtetë. Nëse ekipi jep 100% në fushë atëherë pse duhet të jem i shqetësuar? Nuk ka asnjë arsye dhe nuk kam asgjë për t’u ankuar. Jam i lumtur me përmirësimet në lojë të ekipit. E di morëm një humbje, por nuk jam aspak i shqetësuar”, u shpreh Enrique.

Pas pesë javëve të para në Ligue 1, PSG renditet në vendin e tretë me tetë pikë, dy më pak se kryesuesit e Monaco që aktualisht kanë edhe një ndeshje më pak se kryeqytetasit.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...