Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Disfatë historike! Ajax thyhet pas 17 ndeshjesh, rihapet Eredivisie

Ajax i dha fund ecurisë prej 17 ndeshjeve pozitive radhazi në të gjithë kompeticionet. “Harkëtarët” u mposhtën 2-1 në transfertë kundër Go Ahead Eagles, duke regjistruar humbjen e parë në histori kundër këtij ekipi.

Vendasit e nisën shumë mirë ndeshjen dhe e mbyllën pjesën e parë në avantazh të dyfishtë falë golave të Inigo Cordoba dhe Philippe Rommens.

Ekipi i Ten Hag rihapi takimin në minutën e 64-t. Steven Berghuis dërgoi topin në rrjetë dhe skuadra mike mori zemër, por nuk arriti të evitonte humbjen.

Ajax vazhdon të kryesojë Eredivisie me 57 pikë të grumbulluara në 24 javë kampionat, por PSV i vendit të dytë ndodhet vetëm dy pikë larg.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...