Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Dita e Arsenal, pas Rice në Londër mbërrin edhe një mbrojtës

Arsenal është një nga klubet më aktive në këtë merkato të verës teksa “Topcinjtë” pasi zyrtarizuan dy marrëveshje të mëdha si Declan Rice dhe Kai Havertz, tashmë mbyllin edhe një tjetër tratativë.

Fjala është për Jurrien Timber, mbrojtësin që vjen nga radhët e Ajax. 22-vjeçari konsiderohet si një prej talentevë më të mëdha holandez dhe është rritur jashtëzakonisht në këto tre vite të kaluara me “Harkëtarët”. Ndaj, për Timber duket se kishte ardhur momenti i duhur për aventurën më të rëndësishme në karrierë.

Lexo edhe: 

Nga ky transferim, Ajax do të përfitojë plot 40 milionë euro ndërsa pesë milionë të tjera holandezët do t’i përfitojnë në formën e bonuseve. Timber do të nënshkruajë një kontratë deri në qershorin e vitit 2028 teksa dëshira e lojtarit për të shijuar një eksperiencë në Londër ishte vendimtare.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...