Kategoria Superiore

Dita e derbit, në Air Albania luhet Partizani-Tirana, priten gola dhe spektakël!

E premtja është dita e derbit të kryeqytetit. Një derbi që si rrallëherë do të luhet pa tifozë. Në Air Albania në orën 20:45 të kësaj të premteje, Partizani me shumë probleme pret Tiranën që në javën e fundit ka patur më shumë vështirësi sesa në këto 8 muaj me Egbo në drejtim. Pikërisht me atë fitore ndaj Partizanit 1-2 në Air Albania në fazën e dytë të kampionatit nisi kthesa e madhe e bardhebluve në këtë sezon, të cilët janë shumë pranë titullit, pavarsisht humbjes ndaj Kukësit të hënën. Egbo me atë sukses në derbi siguroi vazhdimësinë në stolin e Tiranës ndërkohë që Partizani filloi pikatën dhe për momentin jo vetëm që ka dorëzuar kurorën e kampionit por është edhe jashtë zonës europiane.

Sikur të mos mjaftonin rezultatet negative në këtë sezon sëfundmi Partizani ka probleme edhe me COVID-19 pasi 5 lojtarë të Partizanit, përfshirë Dejan Boldor, Çinarin, Malën, Feratin dhe Koten,janë prekur nga koronavirusi, duke vendosur në diskutim edhe zhvillimin e kësaj sfide që gjithsesi do të luhet siç e përcakton rregullorja, me 5 futbollistët e prekur që do ta ndjekin nga shtëpitë e tyre do të qëndrojnë të karantinuar deri në shërimin e plotë. Parashikohet një derbi shumë i bukur i hapur dhe që pritet të prodhojë gola pasi të dyja skuadrat kanë nevojë për 3 pikët për të realizuar objektivat dhe barazimi nuk u vlen aspak sidomos Partizanit, pasi Tiranës do t’i shkonte përshtat edhe një pikë.

Partizani i do tre pikët për Europa League por edhe për t’u hakmarrë ndaj Tiranës për atë disfatë turpëruese 5-1 pak muaj më parë, ndërsa bardheblutë duan suksesin e tretë ndaj të kuqëve në këtë sezon për të blinduar titullin. Spektaklin dhe emocionet që përcjell kjo sfidë keni mundësi t’i “shijoni” vetëm në ekranin e Supersport duke filluar nga ora 20:45.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency