Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Dita e librit, Leao: Milani histori dashurie, nuk rinovova për para

Buzëqeshja, jeta ime mes futbollit, muzikës dhe modës. Rafael Leao do të publikojë sot librin e tij, aty ku nuk mungon një premtim dashurie ndaj Milanit në parathënie.

Çdokush do të dëshironte të luante me Milanin. Unë doja të qëndroja për të kompletuar ciklin e rritjes që kisha nisur dhe për të treguar se sa shumë mund të jepja ende si futbollist dhe si njeri.

Lexo edhe:

Fitimi i titullit më mësoi se sa e bukur është fitorja në grup. Rinovimi im nuk ishte kurrë një shtytje dhe tërheqje për shkak të çështjes së parave, siç kanë thënë shumë persona.

Dhe as që kisha dyshime për drejtimin teknik që po merrte skuadra.

U desh pak kohë, por gjatë firmës mendimet e mia ishin të qarta: nuk është një pakt ekonomik, por një pakt dashurie.

Besimi se do t’i bëj të lumtur tifozët e Milanit mund të lexohet në faqen 143 të Buzëqeshje, jeta ime mes futbollit, muzikës dhe modës“.

“Ylli” portugez është pjesë e kuqezinjve prej gushtit të vitit 2019, kur u ble nga francezët e Lilles për 50 mln euro.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...