Kategoria Superiore

Dita: Jemi të uritur për të luajtur, vapa dhe pushimi do ndikojnë jo pak

Bruno Dita prej disa vitesh është kapiten i Skënderbeut, jo domosdoshmërisht me shiritin në krah, sepse atë e kanë mbajtur edhe Radas e Jashanica, por në aspektin e lidershipit që e karakterizon dhe mënyrës së si u imponohet shokëve të skuadrës në fushë dhe jashtë saj.

Tashmë që përgatitjet kanë rinisur 27-vjeçari ka një mesazh të qartë për të gjithë rivalët e bardhekuqve, ky Skënderbe është i uritur për mbërritur sa më lart.

“Mendoj se jemi të uritur për të bërë sa më mirë dhe të gëzuar që u rikthyem sërish të stërvitemi”, tha Dita.

Ndërprerja prej më shumë se dy muajsh nuk mund të nënvlerësohet dhe ashtu si për shumë futbollistë edhe për Ditën, kjo pauzë do të bart me vete vështirësi të mëdha për këdo.

“Do jetë shumë e vështirë, pasi kemi bërë dy muaj pushime. Gjithashtu edhe vapa pritet të ndikojë jo pak, por shpresoj të mos kemi dëmtime. Mendoj se do jetë e vështirë përshtatja dhe kapja e ritmit që ishte më përpara”, u shpreh mesfushori i korçarëve.

Gjithsesi përpos vështirësive dhe problemeve që natyrshëm do të ketë, rëndësi ka që duke perifrazuar fjalët e Bruno Ditës festa do të filloj
“Futbolli na ka munguar neve, por edhe të gjithë futbolldashësve, ndaj besoj se më 3 qershor do të rikthehet festa”, tha futbollisti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency