Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ditë largimesh, Vllaznia mbyll bashkëpunimin edhe me mbrojtësin nga Shkupi

Ditë largimesh te Vllaznia. Pasi ndërpreu bashkëpunimin me sulmuesin Darko Dodev, klubi shkodran është ndarë edhe me Konstantin Cheshmedjiev.

Qendërmbrojtësi nga Shkupi firmosi me Vllazninë gjatë merkatos verore, ndërkohë që deri në këtë fazë të sezonit numëron 10 ndeshje me Superiore dhe Conference League.

Lexo edhe:

  1. Për herë të parë në historinë 111-vjeçare, ish-klubi i Pele përfundon në Ligën e Dytë
  2. VIDEO/ Neymar reagon pas rrëzimit të Santosit, tifozët djegin qytetin
  3. Profesor në fushë dhe jashtë saj, Xabi Alonso tekniku model që udhëheq Leverkusen: Nuk kam frikë
  4. Lautaro nuk ka asnjë dilemë: Rinovimi? Do të firmosja që nesër!

Nga të cilat 27-vjeçari i ka nisur si titullar 7 prej tyre. Palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët për t’i dhënë fund bashkëpunimit mes tyre pa pritur merkaton e janarit.

POSTIMI I VLLAZNISË

KF Vllaznia njofton mbylljen e bashkëpunimit edhe me futbollistin Konstantin Cheshmedjiev. Klubi dhe mbrojtësi kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim kontratën mes palëve.

KF Vllaznia e falënderon Konstantin Cheshmedjiev për kontributin e dhënë gjatë kësaj periudhe me skuadrën kuqeblu.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...