Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ditë prezantimesh në Ballsh, zyrtarizohen afrimet e reja

Mevlan Adili prezantohet te Bylisi
Mevlan Adili prezantohet te Bylisi

Është ditë prezantimesh te Bylisi. Klubi ballshiot ka zyrtarizuar këtë të diel, pak orë para ndeshjes së radhës, tre lojtarë. Më i rëndësishmi është pa dyshim Mevlan Adili, i cili ka spikatur një sezon më parë te Vllaznia.

Ergi Hodo pjesë e Akademisë së Bylis, përfshihet në planet e skuadrës së parë si një element me perspektivë, duke lidhur një marrëveshje afatgjatë. Hodo ka luajtur më parë edhe me Bylisin U-19 dhe Bylis U-21!

Gjithashtu, Vasil Zhongo, qendërmbrojtësi shtatlartë, rikthehet pas dy sezoneve në Ballsh. Zhongo, 23-vjeçar rikthehet te Bylisi pas aventurave te Trikalla në Greqi, si dhe në USA.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...