Serie A

Ditë të nxehta te Juventus, Ronaldo jep miratimin për rikthimin e Allegrit

Juventus po kalon ditë të nxehta, pasi të mërkurën është ndeshja direkte për një vend në zonën Champions me Napolin, nga e cila do të varet jo pak edhe fati i trajnerit Andrea Pirlo, projekti dhe puna e të cilit nuk po bindin drejtuesit e klubit bardhezi.

Presidenti Agnelli është duke bërë gati edhe planin B, që është shkarkimi i menjëhershëm i Pirlos në rast se nuk fitohet ndeshja ndaj Napolit, teksa emri favorit për të marrë drejtimin është ai i trajnerit që fitoi 5 tituj kampionë radhazi me bardhezinjtë, Massimiliano Allegri.

Konfirmimi vjen edhe nga e përditshmja spanjolle “Don Balon”, sipas të cilës numri një i bardhezinjve ka folur për çështjen e ndryshimit të trajnerit edhe me liderin e skuadrës, Cristiano Ronaldo, i cili nga an tjetër ka dhënë miratimin për rikthimin e Allegrit në pankinë.

Tekniku italian pati fatin të punojë vetëm një sezon me yllin portugez, pasi në verën e 2019-ës Agnelli vendosi ndërprerjen e bashkëpunimit me Allegrin, për të afruar në pankinë Sarrin, por eksperienca e këtij të fundit zgjati vetëm një sezon.

Natyrisht rikthimi i Allegrit është vetëm një nga planet rezervë të drejtuesve të Juventusit, por që mund të vihet në zbatim shumë shpejt, duke qenë se rezultatet e skuadrës nën drejtimin e Pirlos nuk bindin askënd në Torino.

Eliminimi nga Liga e Kampionëve, dalja nga gara për titull dhe mbi të gjitha mungesa e një identiteti loje, kanë bërë që në klubin bardhezi të planifikojnë të ardhmen pa Pirlon, që vetëm në rast fitoreje ndaj Napolit do të ketë mundësi të mbyllë sezonin në pankinën e Juves.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency