Premier League

“Djajtë e Kuq” keqtrajtojnë Chelsea-n, por festimi i Rashford me simbolin shqiptar, hap debat

Spektakël dhe emocione në sfidën e “Old Trafford” mes Manchester United dhe Chelsea-t, që përfundoi me fitoren e thellë 4-0 të “Djajve të Kuq”. Një rezultat ndoshta i gënjeshtërt, pasi blutë e Londrës goditën shtyllën me Tammy Abraham që në minutën e katërt si dhe iu afruan golit edhe me Emerson në fundin e pjesës së parë, por pa mundur të mposhtnin portierin Kepa.

“Djajtë e Kuq”, edhe pse nuk ishin shumë të qartë në lojë në pjesën e parë, e zhbllokuan takimin në minutën e 18-të me Rashford, që ekzekutoi saktësisht një 11-metërsh të shkaktuar nga Zouma. Sulmuesi 21-vjeçar e festoi këtë gol me simbolin e shqiponjës, teksa mori përgëzimet nga shokët e skuadrës.

Chelsea u duk sikur e nisi me mentalitetin e duhur fraksionin e dytë, por u ndëshkua nga dy gola brenda 2 minutave (65’, 67’), të shënuar nëpërmjet kundërsulmeve nga Antony Martial dhe Rashford.

Trauma psikologjike ndikoi në lojën e Chelsea-t, që u ndëshkua sërish pas një kundërsulmi të shpejtë në minutën e 81-të nga Daniel James, i afruar gjatë verës te “Djajtë e Kuq”.

Provë shumë e mirë për mbrojtësin e United Maguire, që edhe pse ka vetëm për ditë nën urdhrat e Solskjaer e nisi titullar, duke u shfaqur lider i mbrojtjes krah Lindelof.

Një humbje shokuese kjo për trajnerin Frank Lampard, që debuton në mënyrën më të keqe të mundshme në Premier League.

 

Vendos Aubameyang, Arsenali merr fitoren në fushën e Newcastle

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency