Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Djajtë e Kuq” me sytë nga Benfica për të zgjidhur “hallet” e sulmit

Manchester United po përgatit një revolucion këtë verë në repartin e sulmit. Sipas medieve britanike, trajneri Erik ten Hag dëshiron të nënshkruajë me futbollistin e Benfica-s, Gonçalo Ramos, për një shumë nga 70 deri në 100 milionë stërlina.

Lexo edhe:

Sulmuesit Antony dhe Jadon Sancho kanë pasur vështirësi me përshtatjen në “Old Traffrod”. Ramos pritet të sjellë cilësi në sezonin 2023-24, duke pasur parasysh që drejtuesit në Manchester kanë pritshmëri të larta për lojtarin.

21-vjeçari luan në Lisbonë që nga ekipi i moshave dhe ka një kontratë me klubin portugez deri në vitin 2026.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...