Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Djajtë e Kuq”, në kërkim të një “bomberi”, mund të jetë një zikaltër

“Djajtë e Kuq” po kërkojnë me dëshpërim një “bomber”, për të zgjidhur “hallet” e fazës sulmuese.

Këtë sezon nuk kanë pasur një golashënues tipik, ose të paktën ata që janë në dispozicion të trajnerit holandez, Ten Hag, nuk kanë rezultuar të tillë.

Për këtë arsye, ish-trajneri i Ajaxit dhe ekipi i tij zbulues vëzhgojnë në futbollin europian për të pikasur sulmuesi që garanton gola dhe, sipas “Football Insider”, mund të jetë Lautaro Martínez i Interit.

Argjentinasi nuk shënoi dje në ndeshjen kundër Milanit në gjysmëfinalen e Champions League, por, pa dyshim, ishte një nga lojtarët që mbajti në alert mbrojtjen kuqezi.

Lexo edhe:

Kampioni i botës me Argjentinën në Katar, mund ta mirëpresë transferimin në Premier League, megjithatë ai gjithmonë ka deklaruar se zikaltrit janë familja e tij.

Prioritet në “Old Trafford” do të ishte Harry Kane, por sulmuesi anglez kushton shumë dhe do ta jetë e vështirë t’ia shkëputësh Tottenhamit.

 

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...