Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Djali i legjendës së Barcelonës largohet nga posti i lartë drejtues

Barcelona konfirmoi këtë të martë largimin e Jordi Cruyff (djali i Johan Cruyff) më 30 qershor. Holandezi 49-vjeçar, deri sot drejtor sportive i “blaugranave”, edhe pse ka vetëm një sezon në detyrë, nuk do të rinovojë kontratën:

“Drejtori sportiv Barcelonës, ​​Jordi Cruyff, nuk do të rinovojë kontratën e tij për shkak të dëshirës për të ndërmarrë projekte të reja profesionale.

Kjo iu komunikua sot në mëngjes presidentit Joan Laporta, në një takim emocionues në të cilin Cruyff argumentoi pse kërkon largohet dhe se është në kërkim të sfidave të reja”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Lexo edhe:

Në dy sezonet në klubin katalanas, puna e Jordi Cruyff ka qenë shumë e vlefshme në vendimet e futbollit dhe në rindërtimin e ekipit të parë. Përveç kësaj, ai ka qenë një person shumë i afërt me trajnerët dhe stafin teknik që ka pasur klubi.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...