Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Djali i Negreira: Barcelona më paguante të shoqëroja arbitrat

Dëshmi të reja në çështjen Negreira. Djali i Jose Maria Enriquez Negreira. Ish-arbitrit spanjoll që ka përfunduar nën hetim për përfitime parash për të favorizuar Barcelonën, ka thyer heshtjen.

Ai deklaroi se drejtuesit e klubit katalanas e kanë paguar për të shoqëruar zyrtarët e ndeshjeve që luheshin në stadiumin “Camp Nou”. Shtypi spanjoll raporton se bëhet fjalë për shpenzime që kapin shifrën e 100 mijë eurove.

Lexo edhe: 

Edhe pse u përfol për mundësinë e përjashtimit të skuadrës katalanase nga sezoni i ardhshëm në Champions League, pritet që Barça t’ia hedhë vetëm me sanksion ekonomik.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....