Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

Djali i Simeones firmos me klubin e Segunda Division, gati për hapin e madh në karrierë

Një tjetër Simeone gati të bëjë hapin e madh në karrierë. Djali i dytë i Diego Simeones, Gianluca Simeone është transferuar te Xerez në Segunda Division të Spanjës, ku do të synojë të bëjë trampolinën drejt La Ligës, apo kampionateve të tjerë të njohur.

Sulmuesi 23-vjeçar ka qenë pjesë e Ibizas në dy sezonet e fundit dhe ka shënuar 14 gola në 58 ndeshje, ndërsa dje u prezantua zyrtarisht te Xerez, një ekip që synon ngjitjen në La Liga.

Gianluca është djali i dytë i Diego Simeones, pasi i madhi është Giovanni, i cili shkëlqeu sezonin e kaluar me Veronën dhe është në pritje për të mësuar se ou do të transferohet.

Djali i vogël i Simeones, Giuliano është gjithashtu sulmues dhe është pjesë e Atleticos së Madridit, teksa sezonin që lamë pas, i ati i dha edhe mundësinë e debutimit në La Liga.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...