Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Djokovic barazon legjendën e femrave, Steffi Graf, dhe përgatitet për rekordin unik

Novak Djokovic hyri këtë të hënë në javën e 377-të si kryesues i renditjes së ATP-së, duke barazuar një rekord të mbajtur nga gjermania legjendare Steffi Graf, i cili do të kalojë javën e ardhshme, duke u bërë tenisti i parë ndonjëherë që është 378 javë përpara renditjes.

Serbi është 500 pikë përpara Carlos Alcaraz të Spanjës, i cili pas tre muajsh mungesë për shkak të lëndimit, fitoi turneun në Buenos Aires të dielën. Greku Stefanos Tsitsipas është i treti.

Lexo edhe:

Tenisti legjendë i Spanjës, Rafel Nadal, vazhdon të jetë në top-10, pikërisht në vendin e 6-të, ndërsa në grupin e më të mirëve ka hyrë edhe Daniil Medvedev, që pozicionohet i teti.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...