Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Djokovic hap restorant në Serbi për njerëzit në nevojë

Novak Djokovic me zemër të madhe. Ish-numri një në botë në renditjen e përgjithshme në tenis, ka vendosur të hapë një restorant në Serbi, ku do t’u shërbehet personave në nevojë.

“Paratë nuk janë problem për mua. Kam fituar aq shumë para sa mund të shuaj urinë e të gjithë Serbisë. Mendoj se e meritojnë serbët për të gjithë mbështetjen që më kanë dhënë.”

Fjalë mjaft domethënëse këto të 30-vjecarit, që tregon ndjeshmëri ndaj personave me të ardhura të kufizuara. Restoranti i ri do të jetë i hapur vetëm gjatë mbrëmjes.

Investimi në restorante nuk është një eksperiencë e re për Djokovic, që më parë ka hapur një të tillë në Beograd, të quajtur “Novak” dhe një tjetër në Monte Carlo, i regjistruar me emrin “Equita”. Mirëpo është për t’u përshëndetur ky investim i fundit i Djokovic, që nuk bëhet për arsye përfitimi.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....