Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Djokovic mposht Rublev dhe “fluturon” në gjysmëfinalen e Australian Open!

Novak Djokovic mposht Andrey Rublev dhe “fluturon” në gjysmëfinalen e Australian Open. Në një sfidë që zgjati për 2 orë e pesë minuta, tenisti serb nuk e vendosi për asnjë moment në dyshim triumfin duke i dominuar të treja setet që përfunduan me shifrat 1-6, 2-6 dhe 4-6.

Djokovic përligji statusin e favoritit në këtë turne teksa tashmë në gjysmëfinale e pret përballja ndaj amerikanit Tommy Paul. Ky i fundit nga ana e tij mposhti me shifrat 1-3 britanikun Ben Shelton ndërsa për herë të parë në karrierën e tij do të përballet me Djokovic. Ndërkohë, në anën tjetër, gjysmëfinalja e dytë është ajo mes Tsitsipas dhe Khachanov.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...