Tenis

Djokovic, ndihmë financiare për zonën e Lombardisë

Vetëm pak javë me parë doli lajmi se numri 1 i botës së tenisit, Novak Djokovic, përmes një fondacioni bamirësie, që mban emrin e tij, kishte dhuruar 1 milion euro për Serbinë, për të bërë të mundur që spitalet të pajiseshin me respitorë si dhe stafi mjekësor të kishte në dispozicion maska, doreza e dezinfektantë për të përballuar situatën e rëndë.

Djokovic, në fakt, nuk është kujdesur për t’i ardhur në ndihmë vetëm vendit të tij të linjdes, por gjithashtu edhe rajonit të Lombardisë, që është edhe zona me e prekur nga covid-19. Mes shumë kompanive dhe shoqatave të ndryshme, që kanë dhënë kontributin e tyre financiar, është edhe emri i Djokovicit. Shuma e dhuruar është vënë e gjitha në dispozicion të spitaleve që kanë mungesë respitratorësh ose të mjeteve të tjera që nevojiten për të përballuar situatën emergjente.

Pak jave më pare, Djokovic, përmes një postimi në Instagram, kishte shfaqur solidaritetin për Italinë, teksa shprehej se do të bënte çmos për t’i ndihmuar italianët, ndihmë që tashmë është dhënë nga ana e numrit 1 të botës së tenisit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency