Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Djokovic në gjysmëfinale pa luajtur, fati është me numrin 2 të botës…

djokovic

Novak Djokovic do të jetë i freskët për gjysmëfinalet e së premtes në Wimbledon. Serbit nuk i është dashur të dalë në fushë të mërkurën për shkak të dëmtimit në kofshë të tenistit Alex de Minaur, rivalit të tij në çerekfinale.

Australiani u lëndua të hënën në ndeshjen e fundit të ndeshjes së 1/16-tave kundër francezit Arthur Fils dhe nuk ia ka dalë të jetë prezent në këtë takim.

Lexo edhe: 

Në këtë pikë, numri 2 i botës, i ardhur nga operacioni i meniskut pas Roland Garros, e gjen automatikisht veten në gjysmëfinale, ku do të gjejë fituesin e sfidës mes Lorenzo Musetti dhe Taylor Fritz.

Ndeshja tjetër gjysmëfinale e turneut britanik do të jetë ajo mes Carlos Alcaraz dhe Daniil Medvedev, në një duel që premton mjaft spektakël.

Turneu i Wimbledon do të japë verdiktet e tij më datë 14 korrik mes finale e madhe të kompeticionit britanik.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...