Tenis

Djokovic nuk ka dyshime: Mbreti i ri në tenis do jetë..

Nole nuk ka as më të vogëlin dyshim. Tenisti serb Novak Djokovic, numri 1 në botë për meshkuj, është i bindur se hegjemonia që kanë vendosur prej vitesh ai së bashku me Rafael Nadal e Roger Federer, do të bjerë shumë shpejt. Madje ai ka përzgjedhur edhe tenistin që do të jetë ikona e ardhshme e këtij sporti, Alexander Zverev. Sipas Djokovic, tenisti 21-vjeçar gjerman është në gjendje t’i mposhtë të gjithë dhe t’i thyejë rekordet e deritanishme. Zverev u bë tenisti më i ri në moshë që fiton finalet e turneut ATP Championship.

“Mendoj se Zverev do të jetë ikona e ardhshme e këtij sporti, në mos është që tani një ikonë. Loja e tij ka shumë ngjashmëri me atë që zhvilloj unë. Po ashtu edhe karriera e tij me atë të ikonave të këtij sporti.  Unë shpresoj që ai një ditë t’i thyejë rekordet e mia, madje ai është në gjendje ta bëjë këtë gjë, duke thyer edhe rekordet e ikonave të tjera si Nadal e Federer. Është një tenist dhe person i jashtëzakonshëm, që meriton të jetë “numri 1” i ardhshëm”, u shpreh Novak Djokovic.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency