Tenis

Djokovic nuk njeh më limite, synon rekordin e Federer!

Novak Djokovic nuk ndalet dhe kërkon shumë më tepër nga vetja. Tenisti serbi fituesi i 3 grand slameve të fundit është rikthyer më i fortë se kurrë dhe tashmë ka objektiva akoma më madhorë pasi synon të kalojë edhe legjendën Roger Federer dhe të shndërrohet në tenistin më të madh të gjitha kohërave. Mundësitë i ka sepse nuk ka arritur ende 32 vjeç dhe të mendosh që rreth një vit e gjysmë më parë Djokovic nuk kishte më stimuj për të luajtur, tashmë ai moment i errët duket si një kujtim i largët. Aktualisht Nole ka fituar 15 turne slam, 5 më pak se Federer që kryeson renditjen dhe dy më pak se Rafael Nadal.

“Nëse arrij të fitoj në këtë mënyrë, siç ka ndodhur gjatë muajve të fundit është e logjishme që unë të shpresoj dhe të besoj se mund të arrij apo kaloj rekordin e 20 grand slam të Federer. Kam ende kohë, nuk nxitoj në arritjen e këtij objektivi. Ndihem në formë dhe nuk mendoj për moshën dhe nuk i vendos vetes limite. Do të përpiqem të përmirësohem në fushën e lojës, duke ruajtur një stil jetese që më lejon të luaj sa më gjatë. E rëndësishme është të ndjej dashurinë për këtë sport dhe nëse do të dëshiroj do të vazhdoj të luaj”, u shpreh Novak Djokovic, që synon të fitojë 4 grand slam radhazi dhe këtë gjë mund ta arrijë në Roland Garros.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency