Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Djokovic: Respekt për Federer dhe Nadal, por më i forti është një tjetër

Tenisti i njohur serb, Novak Djokovic, dha një intervistë të gjatë për median e njohur amerikane CBS. Djokovic foli për shumë çështje sportive dhe jo vetëm, ku nuk harroi pa përmendur edhe rivalitetin e fortë me Rafa Nadal dhe Roger Federer.

Kemi ndarë skenën e suksesit mes nesh, kam shumë respekt për të dy. Shpresoj që një ditë të ulem me rivalët e mi dhe të diskutojmë.

Presioni në të tilla ndeshje është edhe më i madh. Në disa raste ke edhe publikun kundër teje.

Mund të them se Carlos Alcaraz është tenisti më i kompletuar që kam parë ndër vite, e kam patur të vështirë përballjen me të“.

Lexoni edhe:

Më tej, 36-vjeçari u pyet për vazhdimësinë e karrierës së tij të gjatë, ku deklaroi se nuk e sheh afër largimin nga ky sport:

Jam ende i uritur për fitore, po përpiqem të jem i sinqertë me veten time dhe të shpalos ato objektiva që mund të arrij. Dua të vazhdoj të thyej rekorde“.

Djokovic u ndal edhe te jeta e tij private, ku foli me doza krenarie për çfarë ka arritur në sportin e tenisit:

Kam ëndërruar gjithnjë që një ditë fëmijët e mi të më shohin duke luajtur në Wimbledon. Jam krenar që kjo ka ndodhur duke e fituar disa herë këtë kompeticion“, e mbylli numri një i tenisit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...