Tenis

Djokoviç spektakolar, mposht Nadal në finalen e Australia Open

Duhet të ishte një betejë spektakolare, finalja e Australia Open në tenis, ku përballeshin dy emra si Novak Djokoviç dhe Rafael Nadal, por serbi mori gjithë lavdinë, duke dominuar dhe fituar me rezultatin 3-0 (6-3, 6-2, 6-3) me sete.

Tenisti serb fitoi kështu slam-in e 15 në karrierën e tij, duke u ngjitur në vendin e 3-të të renditjes botërore të tenisit, kjo falë edhe suksesit në turneun e Melbournit, ndërsa para tij ndodhen Nadal me 17 slam dhe Federer me 20.

Zhgënjyese paraqitja e spanjollit Nadal në këtë finale, pasi ndonëse nuk kishte humbur asnjë set deri në këtë pikë të turneut, përballë Djokoviç nuk u fut asnjëherë në lojë, por thjesht vrapoi sa në të majtë, në të djathtë, për të pritur “silurat” e lëshuara nga serbi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency