Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Djokovic triumfon në Australian Open dhe barazon rekordin e Nadalit

Djokovic Australian Open
Djokovic Australian Open

Novak Djokovic mposhti Stefanos Tsitsipas në finalen e Australian Open duke e fituar për herë të 10-të këtë trofe dhe duke barazuar rekordin e Rafael Nadal me 22 tituj Grand Slam.

Serbi, u cili u deportua nga Australia 12 muaj më parë mes një stuhie politike për përjashtimin e tij pasi uk ishte vaksinuar ka bërë një rikthim triumfues me fitore historike në “Rod Laver Arena”.

35-vjeçari mundi Tsitsipas 6-3, 7-6, 7-6 në vetëm tri orë, për të ruajtur rekordin e tij të përsosur në finalet e Australian Open. Djokovic tani i ka fituar të 10 paraqitjet e tij në Melburn dhe ka zgjatur serinë e tij të fitoreve në “Melbourne Park” në 28 ndeshje.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...