Bundesliga

“Do e mbyllë karrierën këtu”, presidenti “blindon” yllin e Bayern Munchen

Drejtuesit e Bayern Munchen janë përqendruar te rinovimet në këtë fazë të sezonit. Disa lojtarë dalin të lirë në fund të sezonit, të tjerë kanë kontratë deri në verën e ardhshme.

Njëri prej tyre është Thomas Muller, të cilit i përfundon akordi me kampionët e Gjermanisë në vitin 2023. Presidenti i Bayernit, Herbert Hainer foli rreth situatës së sulmuesit për Blickpunkt Sport.

Thomas është i aftë të bëjë gjithçka në fushë, ai është shumë i rëndësishëm për ne, brenda dhe jashtë fushës. Ai është simboli i Bayernit, jam i bindur se do e mbyllë karrierën me ne”, theksoi kreu i klubit gjerman.

Muller është një bavarez puro dhe ka dalë nga akademia e Bayernit. 32-vjeçari luan me ekipin e parë prej vitit 2009, deri tani ka fituar 29 trofe, teksa këtë sezon numëron 12 gola dhe 22 asiste.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency