Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Do firmosim me Mbappe”, zbulohet biseda e Perez me tifozin e Realit

Florentino Perez nuk heq dorë nga Kylian Mbappe. Presidenti i Real Madrid tenton prej vitesh të transferojë yllin francez në “Santago Bernabeu”. Dhë në shumë raste i ka shkuar pranë firmës me sulmuesin e PSG-së.

Një tifoz i “Los Blancos” e ka ngacmuar kreun e klubit më të titullar në planet në lidhje me Mbappe. Dhe përgjigja e Perez ishte e prerë, duke theksuar se ai nuk është dorëzuar ende në lidhje me afrimin e 24-vjeçarit.

Lexo edhe: 

Po, ne do të marrim Mbappe, por jo këtë vit”, u shpreh Florentino Perez në lidhje me një ndër futbollistët më të mirë në qarkullim.

Vetë francezi e ka shprehur disa herë dëshirën e tij për të luajtur një ditë me Realin. Gjatë merkatos së kësaj verë ndoshta nuk realizohet transferimi, por një ditë ai pritet të zbarkojë në kryeqytetin spanjoll si lojtari më i ri i Real Madrid.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...