Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

“Do i jap para nga rroga ime”, Martinez: Messi le të vijë tek Aston Villa!

Lionel Messi është me “valixhet” gati dhe pret një biletë për t’u larguar nga Parisi, sidomos edhe pas kontestimeve të tifozëve parizienë. Argjentinasi është mes Arabisë Saudite dhe rikthimit te Barcelona, edhe pse janë një sërë klubesh që do të ëndërronin “pleshtin” me fanellën e tyre.

Një propozim interesant, Messit i vjen nga shoku i kombëtares tek Argjentina, Emiliano Martinez. Gardiani që aktivizohet me Aston Villan në Premier League kërkon ta “josh” Messin nëpërmjet shoqërisë së tyre që të transferohet në Angli ndërsa është i gatshëm edhe të ulë rrogën e tij për të ndihmuar në këtë operacion.

Lexo edhe:

“Nëse Messin e vërshëllejnë në Paris, atëherë e pres me kënaqësi te Aston Villa. Do të bëja gjithçka që Messi t’ia kalonte mirë këtu, do të pinim “Mate” çdo ditë, do të gatuaja për të dhe do të bëja që tifozët të vinin në stadium me flamuj të dedikuar për të. Nëse është e nevojshme do të ulja edhe rrogën time për Messin”, u shpreh Martinez.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...