Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Do i kalojë nëse vazhdon kështu”, Totti zgjedh pasardhësin e Messit dhe Ronaldos

Në një prononcim për Sky Sport nga Dubai, Francesco Totti, legjenda e Romës dhe futbollit italian, është ndalur te Erling Haaland, i cili po thyen rekorde vit pas viti me golat e tij të shumtë. ”Erling është mbresëlënës, pastaj nuk duket kaq i ri (22).

Ai u shpreh në nivele të larta me Dortmundin. E njëjta gjë po ndodh edhe te Manchester City, një ekip që e bën të dhurojë performancat më të mira. Por po flasim për një futbollist të pabesueshëm, sepse i kthen në gola të gjithë rastet.

Nëse ai vazhdon kështu, unë mendoj se do të bëjë më mirë se Messi dhe Ronaldo, pasi statistikat e tij janë thjesht të çmendura”, deklaroi kapiteni i përjetshëm i Romës.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....