Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Do iki te PSG”/ Lojtari e thotë troç, presidenti e mohon: Mos u nxito!

Lojtari zyrtarizon klubin e ri, por presidenti e mohon. Një “lëmsh” i tillë ka ndodhur në Portugali. Manuel Ugarte, mesfushori me tipare mbrojtëse, mbylli sezonin e dytë me Sportingun e Lisbonës.

22-vjeçari pëlqehet shumë nga PSG, por edhe klube të tjerë europianë. Ugarte, i cili numëron 8 ndeshje me kombëtaren e Uruguait, njoftoi transferimin te kampionët e Francës në një prononcim për Record.

Lexo edhe:

Jam duke pushuar që të jem në gjendje të nis në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën time te PSG. Do të shkoj në një klub gjigant, akoma nuk arrij ta besoj”, deklaroi futbollisti latin.

Fjalë që nuk janë pritur aspak mirë nga presidenti i Sportingut të Lisbonës, Frederico Varandas, i cili mohoi akordin e shitjes së Ugartes.

Asgjë nuk është firmosur. Janë dy klube që mund të paguajnë klauzolën prej 60 milionë eurosh. PSG është njëri klub, tjetrin nuk e zbuloj.

Lojtari ka zgjedhur francezët, por të shohim se çfarë do të ndodhë gjatë muajit korrik”, u shpreh kreu i klubit portugez.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...