Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Do kualifikohemi”, Zanetti: E njoh mirë, pika më e fortë e Portos është trajneri

Interi do të sfidojë Porton në raundin e 1/8-ve në Champions League. Dueli i parë do të zhvillohet në “San Siro” (14-15 ose 21-22 shkurt), teksa skuadra çerekfinaliste do të përcaktohet në sfidën e kthimit pas dy javësh në Oporto.

Zv presidenti i Interit, Javier Zanetti komentoi shkurtimisht shortin, duke theksuar se në kampin zikaltër ekziston besimi se do arrihet kalimi mes tetë ekipeve më të mirë në turneun më prestigjioz për klube.

E njoh Porton, pasi Sergio Conceiçaon e kam patur shok skuadre tek Interi. Ai po bën një punë të shkëlqyer si trajneri i Portos. Kualifikimi do të varet nga gjendja që do të kemi në shkurt, por kemi respekt për të gjithë kundërshtarët.

Kualifikimi që arritëm në grupin tonë nuk ishte një mision i thjeshtë, skuadra ia doli me vetëdije dhe pjekuri. Duhet të punojmë shumë për të mbërritur në formë sa më të mirë në duelet ndaj Portos. Kemi besim se do kualifikohemi”, deklaroi ish-kapiteni legjendar i Interit.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...