Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Do luaj deri 50 vjeç”, Dani Alves transferohet në Meksikë

Dani Alves do të transferohet në Meksikë. Mbrojtësi i djathtë deklaroi kohë më parë se dëshiron të luajë deri në moshën 50-vjeçare. 39-vjeçari është lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Barcelonën.

Braziliani ka gjetur akordin me drejtuesit e Pumas Unam sipas raportimeve të meksikanes Record. Dani Alves pritet të përfitojë 1 milion dollarë në sezon nga kontrata me klubin latin.

Pumas Unam e kërkoi edhe nëntorin e kaluar lojtarin e famshëm, por ky i fundit preferoi rikthimin te Barcelona, duke refuzuar 2 milionë dollarë në sezon nga drejtuesit meksikanë.

Tani ka mbetur pa ekip dhe ka zgjedhur të vazhdojë karrierën në futbollin meksikan. Dani Alves shpreson të marrë një ftesë nga Tite për Botërorin Katar 2022, teksa numëron 125 ndeshje dhe 8 gola me “Seleçao”.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...