Futboll

Do shesë Sampdorian, Ferrero prezanton projektin për skuadrën e Palermos

Presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero ka zbarkuar sot në qytetin e Palermos, ku do të paraqesë propozimin e tij për të marrë klubin e futbollit, që aktualisht ka falimentuar dhe është në pritje për të mësuar fatin që e pret.

“Ky është një hap i parë dhe kush do të ketë më shumë cilësi, dëshirë, pasion e seriozitet, do të fitojë. Po flasim për qytetin e pestë të Italisë dhe duhet ta kthejmë skuadrën e Palermos sa më shpejt, aty ku e meriton. Do të prezantojmë projektin te kryebashkiaku Orlando dhe më pas besoj se ai do të bëjë zgjidhjen më të mirë për qytetin dhe Palermon”, tha Ferrero.

Presidenti i Sampdorias tha se është në procedura për të shitur klubin gjenovez, ndërsa shtoi se në projektin e tij për Palermon, përfshihet edhe krijimi i një skuadre futbolli për femra, që aktualisht nuk ekziston.

“Sampdorian do ta shes dhe aktualisht jam në procedura. Jam në Palermo bashkë me Pamela Contin, pasi duam të krijojmë edhe një skuadër femrash, që deri tani nuk e ka asnjë prej rivalëve në projekt. Duam të zhvillojmë futbollin edhe për gjininë tjetër në këtë qytet dhe të ndërtojmë një skuadër konkurruese”, tha Ferrero.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency