Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Do të rikthejë Chelsea te trofetë”, një argjentinas në “pole” për stolin

Frank Lampard do të mbyllë sezonin si trajneri i Chelsea, ndërkohë që drejtuesit e klubit po studiojnë alternativa të ndryshme. Emra si Luis Enrique apo Julian Nagelsmann janë përfolur për stolin e “Bluve të Londrës”.

Ndërkohë, shtypi britanik shkruan se për momentin favoriti kryesor është një argjentinas. The Telegraph raporton se drejtimin e Chelsea pritet ta marrë Mauricio Pochettino.

Lexo edhe: 

Ky i fundit e njeh mirë Premier League pasi ka punuar më parë me skuadra si Tottenham dhe Southampton. 51-vjeçari cilësohet si personi i duhur për të rikthyer Chelsea në garë për fitimin e trofeve. Të paktën për momentin…

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...