Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Do të thyente rekordin e Neymarit, Barcelona refuzoi ofertën e PSG-së për “yllin” e Spanjës

Sipas shtypit spanjoll, Barcelona hodhi poshtë një propozim të PSG-së me vlerë 250 milionë euro për Lamine Yamal, para fillimit të Euro 2024.

Kjo ofertë, e cila do të thyente rekordin e transferimit më të shtrenjtë në botë, duke kaluar pikërisht atë të Neymar nga katalanasit te parizienët, as që u mor në konsideratë nga Deco, drejtori sportiv i “Blaugranave”.

Lexo edhe: 

Yamal, që po zhvillon një Europian fantastik (autor i një goli spektakolar ndaj Francës), është e ardhmja e klubit dhe, për rrjedhojë, konsiderohet i pashitshëm.

Sulmuesi anësor ka kontratë deri në vitin 2026, e cila do të zgjatet edhe për dy sezone të tjera kur të mbushë 18 vjeç dhe gjithashtu ka një klauzolë lirimi prej një miliard eurosh.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...