Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Doja të lëndoja dikë”/ FA paralajmëron Rooney, çfarë e pret legjendën e “Tre Luanëve”?

Trajneri i Derby County, Wayne Rooney është paralajmëruar nga Federata Angleze e Futbollit, pasi tha se dikur kishte veshur këpucë me maja “për të lënduar dikë”.

FA kërkoi filmimet e Rooneyt, pas komenteve të tij për ndeshjen e Manchester United në Chelsea në vitin 2006.

Shoku i skuadrës së Rooneyt në Angli, John Terry, pësoi një lëndim në këmbë në ndeshjen, të cilën Chelsea e fitoi 3-0.

“Për atë lojë unë i ndryshova ato takat në të mëdha, të gjata metalike, gjatësia maksimale që mund të kishin,” tha Rooney.

36-vjeçari shtoi: “Doja të provoja të lëndoja dikë, të përpiqesha dhe të lëndoja dikë”.

Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i Anglisë shtoi: “John Terry u largua nga stadiumi me paterica. I lashë një vrimë në këmbë dhe më pas i firmosa fanellën time pas ndeshjes… dhe disa javë më vonë ia dërgova atë.”

Në vitin 2002, ish-mesfushori i Manchester United, Roy Keane, u ndalua dhe u gjobit nga FA pas një pretendimi në autobiografinë e tij se ai qëllimisht kishte vendosur të lëndonte mesfushorin e Manchester City, Alf Inge Haaland në një lojë në prill 2001.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...