Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Dominim i Red Bullit në Miami, Verstappen thellon diferencën me Perez

Max Verstappen triumfoi në Çmimin e Madh të Miamit në Formula 1 dhe e thellon në 14 pikë diferencë në renditjen e përgjithshme me shokun e tij të skuadrës Sergio Perez, i cili e kaloi i dyti vijën e finish.

Një garë e dominuar nga pilotët e skuadrës Red Bull. Pavarësisht se holandezi e nisi nga vendi i nëntë, ai mundi të ngjitej në shkallën më të lartë të podiumit falë një rikuperimi spektakolar, që vërteton edhe një herë epërsinë çarmatosëse të njëvendëshes austriake në këtë sezon.

Për herë të katërt në pesë gara Fernando Alonso përfundoi në vendin e 3-të me Aston Martin.

Nga ana tjetër, një garë shumë e komplikuar për dy pilotët e Ferrarit: Sainz përfundoi në vendin e 5-të pas Mercedes-it të Russell-it, ndërsa Leclerc në vendin e 7-të pas Hamiltonit.

Lexo edhe:

 

 

 

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...