Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Dominim total, Interi “pushton” formacionin më të mirë të Champions League

Në fundin e çdo jave në kompeticion më elitar europian, Champions League zgjidhen 11 lojtarët më të mirë të cilët vendosen në formacionin e javës. Pas suksesit që arriti mbrëmjen e djeshme ndaj Milanit me fitoren 0-2, lojtarët e Interit kanë “pushtuar” formacionin më të mirë të javës në Champions League teksa duke nisur nga porta dhe më pas mbrojtja e mesfusha përbëheshin nga lojtarë të Inter.

Përjashtim bëjnë Kevin De Bruyne i Manchester Cityt dhe Vinicius Junior i Real Madrid teksa të dy ishin protagonistë në ndeshjen e Santiago Bernabeut pasi shënuan gol në barazimin 1-1.

Andre Onana (Inter)

Denzel Dumfries (Inter)

Matteo Darmian (Inter)

Francesco Acerbi (Inter)

Alessandro Bastoni (Inter)

Federico Dimarco (Inter)

Kevin de Bruyne (Man.City)

Hakan Calhanoglu (Inter)

Henrikh Mkhitaryan (Inter)

Edin Dzeko (Inter)

Vinicius Jr (Real Madrid)

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...