Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Doni të blini fanellën e Lewandowskit? Duhet të prisni, Barçës i ka mbaruar “W”/ Zbulohet numri që sulmuesi do mbajë te katalanasit

Dyqani zyrtar i klubit të Barcelonës nuk mund të shesë fanellat e Robert Lewandowski për momentin sepse atyre u ka mbaruar shkronja “W”. Në një video të bërë virale në rrjetet sociale shfaqet një punonjës i klubit që diskuton këtë çështje.

Lewandowski u transferua nga Bayern Munich te katalanasit për një shifër që në total shkoi 50 milionë euro, duke u bërë afrimi i katërt i “Blaugrana-ve”.

Nga çfarë shihet në videon e bërë publike pritet që polaku të marrë fanellën me numrin nëntë, të veshur aktualisht nga Memphis Depay, qëndron apo largohet holandezi nga Barça kjo nuk ka rëndësi, pasi klubi ka vendosur që sulmuesi i Polonisë të mbajë numrin “e tij”.

Megjithatë, nëse dëshironi të blini një fanellë të Lewandowski do duhet të prisni. Ato nuk janë ende të disponueshme për shkak të mungesës së shkronjës “W” dhe siç e thotë edhe punonjësi i Barçës polaku “ka dy të tilla”.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...