Serie A

Donnarumma: Jam rritur falë Milanit, tani të kthehemi në Champions

Prej ditësh përflitet se është në merkato dhe se e ardhmja e tij do të jetë larg Milanit, por Giggio Donnarumma është aty, në grumbullim me kuqezinjtë e tjerë, nën urdhrat e trajnerit të ri Marco Giampaolo.

Gjatë ditës së sotme, pas Paolo Maldinit, në konferencë për shtyp u shfaq edhe gardiani i talentuar, që përveçse foli për nisjen e përgatitjeve. Theksoi se do të mbetet te Milani edhe në të ardhmen.

“Kam ardhur pak më herët për të qenë gati sot dhe për të qenë në dispozicion të trajnerit, për nisjen e përgatitjeve për sezonin e ri. Dita e grumbullimit për mua ëshët gjithmonë si të ishte dita e parë te Milani. Mezi e pres dhe vij i emocionuar, për të qenë në dispozicion të skuadrës”, tha Donnarumma.

Portieri 20-vjeçar i Milanit dhe kombëtares italiane theksoi se objektivi i kuqezinjve për këtë sezon do të jetë rikthimi në Ligën e Kampionëve, një kompeticion të cilit i shkuan shumë pranë këtë sezon.

“10 minuta para se të përfundonte kampionati, ishim në Champions, por më pas përfunduam jashtë Europe. Tani duhet të punojmë shumë në fushë dhe të rikthejmë skuadrën në Champions, ndoshta jo duke i lënë gjërat për në javën e fundit. Unë jam 20 vjeç, por ndjej që jam përmirësuar në fushë dhe falë Milanit, ndihem më i pjekur dhe i rritur”, tha gardiani kuqezi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency