Merkato

Donnarumma “sjell” Correan te Milani, ja plani

Angel Correa është në majën e listës së dëshirave të Milanit që në ditën e parë të merkatos, mungon vetëm një element për ta afruar në Milano, paratë e nevojshme që do ta finalizonin operacionin e transferimit të argjentinasit nga Atletico i Madridit te klubi 7 herë kampion i Europës. 24-vjeçari e ka dhënë prej kohësh “ok” e tij për t’iu bashkuar kuqezinjve dhe drejtuesit e klubit italian po kërkojnë të ardhurat e duhura për të plotësuar pretendimet e “Los Colchoneros”, që nuk e dorëzojnë kartonin e sulmuesit pa parë në llogari 55 milionë euro.

Në këtë mënyrë, drejtuesit e Milanit kanë menduar rrugën që duhet ndjekur. Fillimisht duhet që të përfitohen të ardhura dhe për këtë i vetmi lojtar i cili do të arkëtonte shifra të rëndësishme është Gianluigi Donnarumma. Interesi i PSG për portierin ekziston prej kohësh dhe me largimin e Kevin Trapp nevoja për një “guardian” është kthyer në prioritet te kampionët e Francës.

Klubi kryeqytetas është gati të shpenzojë 60 milionë euro për të drejtat e “gardianit” 20-vjeçar. Nëse kalimi i Donnarumas në Paris finalizohet, atëherë drejtuesit e kuqezinjve, Boban e Maldini, do të kishin mundësinë që të rritnin ofertën për Correan nga 40 milionë në 55 milionë euro, që është edhe shifra për të cilën klubi madrilen është gati të dorëzojë kartonin e sulmuesit argjentinas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency