Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Donnarumma s’tremb më asnjë sulmues/ Tjetër gafë, pëson gol pas 120 sekondave (VIDEO)

PSG e mbylli 3-3 takimin jashtë fushë ndaj Strasbourgut. Kylian Mbappe realizoi tre gola për kampionët e Francës, teksa gabuan italianët Gigio Donnarumma te goli i parë dhe Marco Verratti, autor i një autogoli.

Strasbourg e nisi shumë mirë ndeshjen, duke kaluar në avantazh pas 120 sekondave lojë. Kevin Gameiro u nis bukur në krahun e djathtë dhe tundi rrjetën përballë titullarit të kombëtares italiane.

Donnarumma pësoi gol në shtyllën e tij, duke konfirmuar edhe njëherë që është shumë larg nivelit dhe rendimentit që ka shfaqur me Italinë dhe Milanin. E disata herë që 23-vjeçari gabon, shenjë që nuk është përshtatur aspak në Ligue 1.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka folur për kanalet zyrtare të kombëtares së tij pas barazimit 2-2 ndaj Shqipërisë. Ai deklaroi se në këtë...

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Momenti i së vërtetës. Shqipëria përballet me Kroacinë në ndeshjen e dytë në grup, në një sfidë ku të dyja skuadrat, të mundura në...