Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Donte të njëjtën pagë si Kepa, Mendy drejt largimit nga Chelsea

Portieri Edouard Mendy me shumë mundësi do të largohet nga Chelsea në verë.

Ai është prej kohësh i pakënaqur duke qëndruar në stol.

Lexo edhe: 

Megjithatë sipas raportimeve të medieve britanike, Mendy është acaruar më keq në ditët e fundit pasi i ka kërkuar klubit të njëjtën pagë si Kepa, rreth 170 mijë paund në javë, por diçka e tillë nuk i është aprovua.

Në këto rrethana, Mendy ka vendosur ta mbyllë sa më shpejt kontratën me “blutë” e Londrës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...