Serie A

Dopietë e Alexis Sanchez, Inter mposht Parmën dhe nis arratinë

Inter përfiton maksimalisht nga ndalesa e Milanit dhe nis arratinë në krye të Serisë A, pasi mposhti Parmën me rezultatin 1-2 falë një dopiete të Alexis Sanchez dhe u ngjit në kuotën e 59 pikëve, 6 më tepër se kushërinjtë kuqezi.

Ndonëse pritej një Inter dominues, pjesa e parë nisi mjaft mirë për Parmën, që i shkoi shumë pranë golit të avantazhit me Kurtiç, por gjuajtja e tij me kokë u grushtua në mënyrë të shkëlqyer nga Handanoviç.

Reagimi i zikaltërve ishte mjaft i vakët dhe vetëm në minutat e fundit të pjesës së parë nisën të shohin drejt portës së Sepes, megjithatë skuadrat shkuan në dhomat e zhveshjes me rezultatin e bardhë 0-0.

Pjesa e dytë nisi vrullshëm për të besuarit e Contes, që pas disa aksionesh të rrezikshme, zhbllokuan rezultatin me anë të Alexis Sanchez, i cili iu ‘vodh” mbrojtjes vendase dhe mposhti portierin Sepe.

Vetëm 8 minuta më vonë ishte sërish sulmuesi kilen që shënoi edhe golin e dytë për Interin, sërish i shërbyer nga Romelu Lukaku, që bëri gjithçka mirë në gjysmëfushën kundërshtare, para se të jepte pasimin vendimtar.

Trajneri D’Aversa freskon skuadrën me tre zëvendësime dhe në minutën e 71-të Parma ia del të rihapë ndeshjen, teksa pas një aksioni pa shumë pretendime, Hernani u harrua në shtyllën e dytë dhe gjuajti, duke mposhtur Handanoviç.

Ky gol i bëri minutat e mbetura mjaft emocionuese, me emilianët që provuan me të gjitha mënyrat të shmangin humbjen, por nuk ia dolën, ndërsa në krahun tjetër Lukaku e Luataro shpërdoruan disa mundësi për të mbyllur ndeshjen.

Vërshëllima finale e arbitrit Pasqua la në fuqi suksesin 1-2 të zikaltërve, që regjistruan kështu fitoren e 6 radhazi në kampionat dhe nisën shkëputjen në krye të renditjes, pasi e shohin veten +6 pikë nga Milani i vendit të dytë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency