La Liga

Dopietë e dyshes Messi-Griezmann, Barça merr fitoren e tretë radhazi

Pas vështirësive në fillim të sezonit, Barcelona duket se ka rigjetur qetësinë, sepse pasditen e sotme ia doli të regjistrojë fitoren e tretë radhazi në kampionat dhe të katërtën në 5 javët e fundit.

Katalanët triumfuan me rezultatin e thellë 0-4 në transfertën e vështirë ndaj Granadës, teksa protagonistë absolutë ishin yjet e skuadrës, Lionel Messi dhe Antoine Griezmann, të cilët shënuan nga dy gola secili.

Ishte pikërisht sulmuesi francez që zhbllokoi sfidën në minutën e 12’, ndërsa pjesa e parë përfundoi me rezultatin 0-3, pasi Messi shënoi dy herë në portën e Granadës dhe mbylli llogaritë e ndeshjes.

Në minutën e 63-të ishte sërish Griezmann që shënoi golin e katërt për Barcelonën dhe të dytin personal, ndërsa Granada luajti 15 minutat e fundit me një lojtar më pak, pasi Vallejo u ndëshkua me karton të kuq për një faull si lojtari i fundit.

Me këtë fitore Barcelona konsolidon pozitat në vendin e tretë, tani me 34 pikë, vetëm 4 më pak se Atletico Madrid që kryeson renditjen, por vlen të theksohet se Los Colchoneros kanë zhvilluar tre ndeshje më pak këtë sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency