Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dopietë e Lacazette, Arsenal triumfon ndaj West Brom

Arsenal ka arritur të mposhtë West Brom dhe të marrë tre pikë në takimin e luajtur në ‘Emirates Stadium’. Francezi Lacazette ka qenë heroi i ‘topçinjve’, duke shënuar një gol në çdo pjesë dhe vulosur rezultatin 2-0.

Skuadra e drejtuar nga Arsen Wenger dominoi takimin gjatë gjithë 90 minutëshit dhe krijoi disa raste për shënim, por e dërgoi topin në rrjetë vetëm dy herë. Nga ana tjetër, ekipi mik doli rrallë në kundërsulm, por arriti të jetë i rrezikshëm në portën e Ceh.

Pas gjashtë javëve të para, Premiere League kryesohet nga dy ekipet e Manchesterit, me nga 16 pikë, të ndjekura nga Chelsea me 13 dhe Liverpool, Tottenham e Watford me 11. Arsenal mban vendin e shtatë me 10 pikë, ndërsa rekordin negativ të këtij fillim-sezoni e ka Crystal Palace, me 6 humbje, asnjë gol të shënuar dhe 13 të pësuar.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...